İndirim!

OKUMA AŞKI

64,00 

ISBN 978-605-62105-6-3
Eser Adı OKUMA AŞKI
Kategori Deneme
Sayfa Sayısı 336
Cilt Türü Karton Kapak
Kağıt Türü Enzokrem
Baskı Kalitesi Tek Renk
Ebat 22 x 14

Stok kodu: 9786056210563 Kategoriler: ,

Açıklama

 

Gerek bu dünyada, gerekse sonsuz yaşayacağımız öbür hayatımızda; sağlıklı, kazançlı, başarılı ve mutlu bir yaşantının elde edilmesinde vesilelerin, araçların en büyüğü şüphesiz okumak, öğrenmek ve bu bilgileri hayatımızda güzelce uygulamaktır. Onun için bilgi edinmenin en büyük aracı olan okumak ve araştırmaktan asla ayrı düşemeyiz.
Kitapsız, bilgisiz, kültürsüz ve sanatsız bir hayat, burnumuzun ucunu göremediğimiz zifirî karanlıkta, dağlarını, yamaçlarını, uçurumlarını, vadilerini, bataklık ve sularını, içinde yaşayan hayvan ve insanlarını bilmediğimiz zor bir coğrafyada yol almaya benzer. Okumak bizim hem ışığımız, hem de kılavuzumuzdur. Hattâ ekmeğimiz ve suyumuzdur.
Okumak, bi-zâtihî bir mutluluktur. Hayat kalitesinin ölçüsünü başka yerlerde arayanlar, bu kalitenin nasıl elde edildiğini bile düşünemeyenler olarak bence yanılmışlardır. Belki onlara bunu kabul ettiremeyiz, zaten bunun göstergesi de cehâletten başkası değildir. Şeker yiyip şerbet içesi büyüklerimiz; «Tatmayan bilmez.» demişler ve haklı söylemişlerdir. Evet; «Men lem yezuk, bilmez yazık!..»

 

ISBN : 978-605-62105-6-3

Marka

MAKALE KİTAPLAR

TARİH VE TOPLUM